Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Nápoje

Nápoje

Domáce mandľové mlieko

Domáce mandľové mlieko
bez lepkubez mliekavegan

Už som tu viackrát písala, že proti kravskému mlieku nič nemám, aj keď u nás sa dáva len do varenia a kvapka do kávy. Rastlinné mlieka, teda nemlieka, skúšam skôr zo zvedavosti a pre zmenu. Napríklad také mandľové je super. A keď som dostala mech mandlí, bolo to znamenie, že je čas skúsiť si ho vyrobiť doma.

DezertyNápoje

Mrazená káva so zmrzlinou

Mrazená káva so zmrzlinou

Komu by sa v takomto horku chcelo piť teplú kávu? Radšej vyskúšajte takýto netradičný studený dezert a kávu v jednom. Osvieži, povzbudí a ešte aj pekne vyzerá. Že nám to skôr nenapadlo. ;)

Nápoje

Jogurtové šejky

Jogurtové šejky

Môj milkšejk je lepší ako tvoj, spieva Kelis a my by sme si mohli zaspievať, že tie naše sú lepšie ako z mekáča. Hmm, možno rovnako dobré, ale menej umelé a jednoznačne diétnejšie. Tu je jednoduchý recept na jahodový a čokoládový. :)

Nápoje

Uhorkovo-mätová limonáda

Uhorkovo-mätová limonáda

Ideálna kombinácia na horúce dni, ktoré sa pomaly, ale isto blížia. Uhorka a citrón osviežia, mäta dodá tú správnu letnú náladičku. Lepšia ako z drahej kaviarne! :)

NápojeRaňajky

Zelené smoothie s chia semienkami

Zelené smoothie s chia semienkami

U nás doma máme na raňajky najradšej niečo poriadne, napríklad chlieb s maslom a praženicu. Ale pre zmenu alebo na odľahčenie je občas dobrá aj takáto zdravá alternatíva. Dobre to vyzerá, osvieži to a ak si ho spravíte do plasťáku, môžete raňajkovať aj po ceste do práce. :)

Nápoje

Káva De Luxe

Káva De Luxe

K okrúhlemu jubileu s trojkou na začiatku sme dostali krásny doplnok do našej domácnosti - kávovar. A tak kávičkujeme ešte viac, ako predtým. Napríklad dnes sme si urobili takú pravú nedeľnú luxusnú kávu a dezert v jednom.

NápojeVianoce

Najlepší punč

Najlepší punč
Vianoce

Svieži, poctivý a dosť silný. Taký je punč, ktorý robievam už zopár rokov každé Vianoce. Už si ani nespomínam, odkiaľ mám pôvodný recept, ale šírim ho ďalej, kde môžem. :) S tou napodobneninou z vianočných trhov sa totiž nedá ani porovnať. Veď uvidíte...

Nápoje

Melónové mojito

Melónové mojito

Toto leto sa mi vôbec nepáči. Veď už pripomína jeseň! Tak sme sa s drahým rozhodli, že si ho trochu privoláme. A melón, ktorý akosi nemal kto zjesť, nám padol veľmi vhod. Nech sa páči a na zdravíčko! Teda vlastne na comeback slnka a leta. Aspoň na chvíľu. ;)

Nápoje

Bazíno

Bazíno

Boli ste na Pohode? My áno a strašne sme obdivovali (okrem iných vecí) všelijaké tie mňamky. Mäsožrúti, čínožrúti, maškrtníci, vegoši, hipsteri aj stará škola, a.k.a. čo nie je cigánska alebo langoš, to sa nepočíta - všetci si prišli na svoje. Naozaj bolo z čoho vyberať. V stánku káva.bar nás v menu zaujal nápoj s názvom Baziño. A pod ním napísané len: víno, baza, mäta. Hneď sa nám začali zbiehať slinky. Keď sa spoja takéto dobré veci, nemôže to byť zlé!

NápojeRaňajky

Banánovo-mangové smoothie

Banánovo-mangové smoothie

Zmixované raňajky v pohári, ktoré vám dodajú energiu pred športovým výkonom. Alebo len tak, pred ťažkým dňom v práci. :)

« predošlá strana | 1 2 | ďalšia strana »

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

bloger roka

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť alebo čo urobím s tonou tekvice, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty