Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

DezertyRaňajky

Pohánkovo-ovsené palacinky

Pohánkovo-ovsené palacinky
bez mlieka

Neviem, čo sa mi stalo, ale za posledné tri dni som mala trikrát palacinky. :)) Predtým polroka nič. No ak nerátam jedny poriadne s kopou šľahačky v reštaurácii, ostatné boli zdravé, doma robené. Všetko sa to začalo tým, že som "vykúpila" bio obchod...

Postup prípravy

A tak sa u nás doma (okrem iného) ocitlo mandľové mlieko (nesladené) a pohánkové vločky. Ostatné ingrediencie sme mali, aj figy, ktoré sme dostali od známych a sú z ich vlastnej záhradky. Nie sú možno také sladučké ako tie, ktoré si odtrhnete zo stromu niekde pri mori, ale grilované so skaramelizovaným trstinovým cukrom chutia super! Stačí ich rozrezať na štvrtiny, opiecť na troche kokosáku, posypať cukrom a miešať, aby sa obalili zo všetkých strán.

Na palacinky si všetky suroviny na cesto zhromaždíme vo vyššej nádobe, zoberieme tyčový mixér a všetko spolu krásne rozmixujeme. Takýto pomer vločiek som zvolila preto, lebo pohánku nemám rada, prekáže mi jej (pa)chuť, ale je zdravá a hľadala som cestu, ako ju niekam zakomponovať. Skrytá v palacinke je super. ;)

Cesto necháme chvíľu odstáť a potom na kokosovom oleji (používam bez chuti a vône z DM), opekáme palacinky. Cesto je trochu hustejšie, takže sú hrubšie. Moja obľúbená plnka je mandľové maslo s nakrájaným banánom a kokosom, drahému som dala klasiku - lekvár. A na vrch spomínané skaramelizované figy. Ja takéto najradšej papám na raňajky, aj keď chvíľu to trvá, ale človeku aspoň poriadne vytrávi. A čo vy? :)

3. 11. 2016 21:10

Páči sa ti recept?

Komentáre

Pridať komentár
Formátovanie príspevku: hrubé  podčiarknuté  kurzíva
Čo prechádza cez žalúdok?
Pridaj komentár  

Recepty z kategórie

Recepty

 

O mne

Blog môžeš sa vydávať

V živote sú dôležitejšie otázky ako čo budem dnes variť, to uznávam. S tými vám však asi nepomôžem. :) Zato receptov a tipov tu nájdete požehnane a každý je odskúšaný na mojej rodine alebo priateľoch. Verím, že budú fungovať aj u vás doma, či už pôjde o osvedčenú klasiku, zaslúžený dezert alebo zdravú špecialitku zo surovín, ktoré možno bežne nejedávate.

Vitajte a cíťte sa tu dobre!

podpis

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2019 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | spolupráca | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty