Používaním stránok mozessavydavat.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Recepty pre deti

Detské

Cviklová nátierka

Cviklová nátierka

Základ nátierok pre malé deti by mala tvoriť zelenina. Veľmi sa mi osvedčilo zjemniť ju Lučinou. A v tomto prípade netreba nič viac. Cviklová nátierka je vhodná už okolo roka. Podávajte ju k zeleninke alebo pečeným zemiakom či opečenému kváskovému chlebu na pásiky ako dip, do ktorého si môžu malí stravníci namáčať a zabaviť sa tým.

 
Detské

Tekvicové halušky na dva spôsoby

Tekvicové halušky na dva spôsoby

Naslano bez zrnka soli a nasladko bez štipky cukru. Obe verzie milujeme ja aj moja dcérka. Tá dokonca počas obeda nepovedala ani slovo, ani nedvihla hlavu od misky, kým nebola prázdna. Skrátka paráda. :D Keďže je tam trošku viac ingrediencií pokope, odporúčam v takejto podobe podávať až okolo 1,5 - 2 rokov, aby ste príliš nezaťažili malé brušká. Samozrejme, bez tvarohu alebo aspoň bez mandlí sú vhodné aj o dosť skôr.

 
Detské

Ragú z červenej šošovice

Ragú z červenej šošovice

Toto jedlo robím s malými obmenami aj pre dospelákov, hlavne je v ňom oveľa viac korenín a cesnaku. Ale princíp je ten istý - červená šošovica na taliansky štýl, namiesto mletej hovädzinky. Ak nepoznáte, skúste a neoľutujete. ;) Vhodné tak od roka a pol.

 
Detské

Tekvicové lievance

Tekvicové lievance

Moja dcérka zatiaľ nemá v strave žiadny cukor ani iné sladidlá, takže jej maškrty sú ovocie, oriešky, chlebík a...zelenina. Áno, aj sladká zelenina môže byť pre deti lákadlom. Tieto lievance sú asi jej úplne najobľúbenejšie jedlo vôbec a ide sa za nimi potrhať. Minule ich dokonca pýtala v noci zo spánku. :D Odporúčam podávať po roku.

 
Detské

Tekvicovo-šošovicová polievka

Tekvicovo-šošovicová polievka

Milujem dhal, teda indické jedlo z červenej šošovice. Aj malá má rada červenú šošovicu, tak mi napadlo, že jej urobím trošku exotickejšiu verziu polievky. Nech si zvyká. :) Zložením je jedlo vhodné cca od roka.

 
Detské

Bolonské špagety

Bolonské špagety

Cez debničky som minule kúpila bio teľacinu, ale už mletú. Tak vymýšľam, čo s ňou. Ako prvé mi napadla bolonská omáčka, ktorú milujem. Táto verzia je taká detičkovská, no okrem soli (podľa veku), korenia a cesnaku je v nej všetko podstatné. :) Podávala by som od 1,5 roka.

 
Detské

Cviklové halušky

Cviklové halušky

Okrem tekvice je u nás cvikla ďalšia zelenina, ktorá ide na dračku. Je sladká, má krásnu farbu a placky, lievance, koláčiky či tieto halušky z nej sú pre našu malú doslova maškrta. Vhodné sú po roku.

 
Detské

Pšenová kaša s jablkom

Pšenová kaša s jablkom

U nás sú raňajky pre malú, dvojročnú, večnú hladošku každý deň jasné. Kaša. Ona ich miluje a ja mám aspoň pokoj v duši, že zjedla niečo výživné. Kaše varím väčšinou z rôznych vločiek, ktoré večer namočím do vody, ráno zlejem a v novej vode rozvarím a dochutím. Túto jedinú varím z celého zrna, teda pšena - lúpaného prosa. Síce trvá najdlhšie, ale je zo všetkých najlepšia a aj ja ju milujem. V takejto podobe som ju začala dávať tak od 15 mesiacov. Mladším deťom by som ju odporúčala bez jablka, len čistú, kvôli ľahšej stráviteľnosti.

 
Detské

Detský fishcake

Detský fishcake

Placky, fašírky, karbonátky všetkých druhov deti milujú. Aspoň čo počúvam info od kamošiek. Takže aj tieto rybie koláčiky by mohli fungovať (u nás fungujú!). Je to vlastne plnohodnotné jedlo, ktoré sa dá pohodlne vziať a jesť kdekoľvek. Vhodné sú po roku.

 
Detské

Reďkovkovo-vajíčková nátierka

Reďkovkovo-vajíčková nátierka

Odkedy si pečiem vlastný kváskový chlebík, som pokojná, keď má malá na olovrant či večeru len chlieb s niečím. Väčšinou maslo či detská Lučina a čerstvá zelenina na chrumkanie, alebo rôzne nátierky. Buď si do nich chlebík namáča, papá s lyžičkou a zakusuje, alebo si odhryzkáva z celého krajca "ako velkáč". :) Táto nátierka vznikla, keď som dala dcérke ochutnať reďkovku a netvárila sa nadšene. Takto zamaskovanú ju zjedla jedna radosť. Vek okolo roku a pol, resp. záleží od množstva.

 
« predošlá strana | 1 2 3 | ďalšia strana »

Recepty pre deti

Blog môžeš sa vydávať

bloger roka

V tejto sekcii nájdete recepty pre deti cca od 1 roka, keď už kašovité príkrmy začínajú striedať jedlá podobné dospeláckym. Až vtedy varenie konečne začína byť zábava. A niekedy aj výzva, keď sa snažíte do vášho batoľaťa natlačiť napríklad zeleninu, kým ono by vyžilo z ryže a banánu. Recepty vychádzajú z toho, čo je vhodné a zdravé pre maličké deťúrence. Držia sa týchto zásad:

- žiadny cukor ani iné sladidlá
- ľahko stráviteľné, nie prekombinované jedlá
- hlavne lokálne potraviny, minimum exotiky a potenciálnych alergénov

Sleduj Facebook

Odber noviniek

Bude sa vám páčiť

 
 
 

© 2013 - 2018 mozessavydavat.sk | kontakt | mapa webu | partneri | rss

tvorba web stránok bohacek.sk

Jednoduché a rýchle recepty